Zabudowa kominka

Obudowy klasyczne, rustykalne i nowoczesne

Klasyczne zabudowy kominka

Paleniska o klasycznej zabudowie najczęściej wykonujemy z piaskowca albo marmuru. Wybór tych materiałów podyktowany jest przede wszystkim łatwością ich obróbki oraz szeroką dostępnością. Takie kominki cechują się wyjątkowymi walorami wizualnymi. Ponadto są one niezwykle wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Regularnie czyszczone przy zastosowaniu odpowiednio dobranych preparatów powierzchnie na długo zachowują nienaganny wygląd. Zabudowy z kamienia dekoracyjnego świetnie wkomponowują się w wystrój niemal każdego (także nowoczesnego) wnętrza. Przyciągają wzrok osób przebywających w danym pomieszczeniu.

Charakterystyczną cechą dostępnych u nas kominków wyposażonych w klasyczne obudowy są piękne, ręcznie robione rzeźbienia. Dodatkowo wyróżnia je brak drewnianych elementów.

Zabudowa kominka w stylu rustykalnym

Ogromną popularnością wśród naszych klientów cieszą się również zabudowy palenisk w stylu rustykalnym. Do ich wykonania najczęściej używamy piaskowca, marmuru albo granitu. Takie obudowy do kominków doskonale wyglądają w zestawieniu z elementami wystroju klasycznie urządzonych pokoi. Umieszczony w górnej części modeli wieniec z frezowanego kamienia albo drewna dodaje pomieszczeniu elegancji oraz ponadczasowej estetyki.

Rustykalne, granitowe i marmurowe zabudowy odznaczają się wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Ich dodatkową zaletą jest mała podatność na zabrudzenia. Dzięki temu takie obudowy do palenisk nie wymagają częstego czyszczenia.

Oferujemy klientom możliwość nabycia gotowych modeli w przystępnej cenie, a także zamówienia artykułów przygotowanych według indywidualnego projektu.

Nowoczesna zabudowa kominka

Osoby, które interesuje nowoczesna zabudowa kominka, znajdą w naszej ofercie odpowiednio dobrane do swoich potrzeb produkty. Tego typu artykuły w większości przypadków wykonujemy z marmuru albo granitu, a niektóre z nich wyposażone są w ozdobne dodatki z metalu lub drewna. Dzięki temu wyglądają bardzo elegancko. Jednocześnie są mało podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Nowoczesne zabudowy palenisk prezentują się subtelnie. To doskonałe rozwiązanie przede wszystkim do minimalistycznie urządzonych wnętrz. Omawiane obudowy praktycznie nigdy nie wychodzą z mody. Dzięki temu mogą stanowić element dekoracyjny danego pomieszczenia przez wiele lat.

Przygotowywaniem indywidualnych projektów obudowy fasady kominkowej zajmują się wysoko wykwalifikowani specjaliści. Dzięki temu artykuły te wyróżniają się wysoką jakością wykonania.

Dlaczego odpowiednie dobranie zabudowy kominka jest takie ważne?

Zamontowane w domach paleniska świetnie spełniają swoje funkcje tylko wówczas, gdy wyposaży się je w odpowiednie obudowy. Klienci zainteresowani skorzystaniem z tego rozwiązania z reguły mają do wyboru różne rodzaje zabudowy kominków. Przy podejmowaniu decyzji zakupowej warto kierować się tak względami estetycznymi, jak i praktycznymi. Zewnętrzna powierzchnia omawianych artykułów musi idealnie współgrać z klasyczną lub nowoczesną stylistyką aranżacji danego pomieszczenia. Tylko w takiej sytuacji bowiem doskonale ozdabia ona wnętrze i nadaje mu niepowtarzalny charakter. Produkty zrobione z naturalnego kamienia, np. marmuru, granitu albo piaskowca, wyglądają stylowo i elegancko przez wiele lat od ich zainstalowania. Należy pamiętać jedynie o ich regularnym czyszczeniu i konserwacji.

Dobrze jest zdać sobie sprawę, że od doboru odpowiedniej obudowy kominka w głównej mierze zależy też sposób emisji ciepła oraz zdolność do jego zatrzymywania lub oddawania do otoczenia po wygaszeniu paleniska. W mniejszych pomieszczeniach i domach zazwyczaj znajdują zastosowanie modele zabudowane materiałem izolacyjnym, odznaczającym się małą przewodnością termiczną. Natomiast w przestronnych salonach doskonale sprawdzają się nowoczesne technologie akumulacji ciepła, wpływające na poprawę wydajności pracy kominka.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty firmy EKOTHERM. Zapewniamy przystępne ceny oraz miłą i profesjonalną obsługę.

EKOTHERM

Świdnica, ul. Wrocławska 33/2
tel.: 074/8520856; 602 188 144
e-mail: ekokominki1@wp.pl , swidnica@ekokominki.pl

PRODUKCJA

Stary Jaworów 27
Trasa Świdnica – Strzegom
Tel. 602 188 144