renowacja podłóg

Renowacja, szlifowanie, polerowanie podłóg kamiennych, betonowych

W ofercie naszej firmy znajdują się usługi układania posadzek kamiennych ,które poszerzyliśmy zakupując profesjonalny sprzęt renomowanej włoskiej firmy BIMACK do szlifowania,polerowania czyszczenia, renowacji posadzek kamiennych ,lastrykowych.
Szlifowanie to proces gruntownej renowacji posadzek różnego rodzaju min. marmuru , lastryko, betonu , granitu i gresu opierający się na wykorzystaniu maszyn szlifierskich o wadze przekraczających 100 kg , uzbrojonych w przekładnie planetarne i odpowiednio dobrane narzędzia diamentowe. Szlifowanie za pomocą odpowiednio dobranego „ciężkiego” sprzętu pozwala na usunięcia z posadzek : nierówności – tzw. „klawiszowania” oraz głębokich rys prowadząc w dalszym procesie obróbki do wyciągnięcia głębokiego połysku na posadzce. Po więcej szczegółowych informacji prosimy o kontakt z naszą firmą
SZLIFOWANIE MARMURU
to usługa gruntownej renowacji podłogi marmurowej. Metoda ta opiera się na mechanicznej obróbce kamienia odpowiednio dobranymi narzędziami, przy użyciu specjalistycznych maszyn. Spektrum działań, jakie musimy wykonać w celu odnowienie podłogi zależy głównie od stopnia jej zniszczenia. W zależności od stopnia zużycia podłogi dobieramy właściwą technologię renowacji. Proces renowacji przebiega etapami.
Podłogi głęboko porysowane, o dużym klawiszowaniu i zużyte muszą być wyrównane przy pomocy metalowych narzędzi, jest to tzw. szlifowanie zgrubne; w zależności od maszyny stosuje się krążki o średnicy od 100 do 240 mm.
Po obróbce zgrubnej należy uzupełnić ubytki i fugi dobierając wypełniacz w kolorze zbliżonym do marmuru.
Kolejnym krokiem jest szlifowanie kamieniem zwanym Pavelux, którego zadaniem jest wyrównanie po szpachlowaniu fug i ubytków.
Po takiej obróbce wstępnej i uzupełnieniu ewentualnych ubytków w kamieniu, przechodzimy do właściwego procesu, a mianowicie do szlifowania krążkami diamentowymi; jest to proces dosyć długi bo wymaga stosowania min. 6 gradacji.
Ostatnim krokiem jest uzyskanie połysku, widzianym jako “efekt rozlanej wody”, proszkami polerskimi.
Dodatkowym procesem może być impregnacja hydrofobowa lub impregnacja utrzymująca podłogę w połysku, wzmacniająca kolor i nadająca jej silną odporność na ścieranie oraz na wnikanie w mikropory zanieczyszczeń zewnętrznych (brudu) i różnego rodzaju związków chemicznych szkodliwych dla podłóg kamiennych.
Podłoga wyszlifowana i zaimpregnowana w minimalnym stopniu chłonie brud a co za tym idzie jest o wiele łatwiejsza w utrzymaniu w czystości. Wkrótce w ofercie firmy znajdą się wylewki dekoracyjne “TERRAZZO” bazujące na szlachetnych kruszywach powierzchnie podłogowe o klasycznym ponadczasowym charakterze i bardzo dużej wytrzymałości ,różnorodnej kolorystyce , grubości kruszywa w połysku i macie.

EKOTHERM

Świdnica, ul. Wrocławska 33/2
tel.: 074/8520856; 602 188 144
e-mail: ekokominki1@wp.pl , swidnica@ekokominki.pl

PRODUKCJA

Stary Jaworów 27
Trasa Świdnica – Strzegom
Tel. 602 188 144