Kominki gazowe wolnostojące

oraz w zabudowie firmy Kratki

Korzystamy m.in. z kominków firmy Kratki – cenionego producenta kominków, istniejącego na polskim rynku od 1998 roku.

W firmie EKOTHERM dostępny jest bogaty wybór kominków gazowych wolnostojących w bardzo przystępnej cenie. Oferowane przez nią artykuły stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych palenisk, które wymagają dysponowania odpowiednimi przewodami kominowymi oraz instalacjami wentylacyjnymi. Produkty z naszego asortymentu wyróżniają się bezpieczeństwem stosowania oraz łatwością obsługi. Do ich uruchomienia służy specjalny pilot albo zapalniczka. Dodatkowo wyroby te są przyjazne dla środowiska naturalnego. Nie generują one bowiem żadnych zanieczyszczeń.

Przykładowe kominki gazowe

Jak działa kominek gazowy?

Przed zainstalowaniem kupionego u nas kominka wolnostojącego, w danym pomieszczeniu należy najpierw doprowadzić instalację gazową lub wybrać odpowiednie miejsce na butlę z propan-butanem. W pobliżu urządzenia musi znajdować się skrzynka techniczna z automatyką oraz gniazdko elektryczne. Rury przeznaczone do transportowania surowca do paleniska powinny być zakończone zaworem odcinającym. Ich średnica musi oscylować na poziomie ¾ cala.

Kominki gazowe wolnostojące zwykle podłącza się do odpowiednio przystosowanych do tego celu kominów koncentrycznych albo ceramicznych. Wylot spalin należy umieścić na wysokości co najmniej 170 cm nad podłogą. Obudowę nowoczesnych modeli w większości przypadków wykonuje się z różnych materiałów izolacyjnych, takich jak płyty krzemianowo-wapniowe. Co istotne, dzięki stosunkowo niewielkiej masie urządzeń, w trakcie ich instalacji można zrezygnować z przygotowania specjalnego fundamentu.

Właściciele kominków gazowych wolnostojących cenią je przede wszystkim za funkcjonalność i wygodę użytkowania. Obsługiwanie tego rodzaju urządzenia sprowadza się jedynie do jego uruchomienia oraz ustawienia odpowiedniej wielkości płomienia. Niektóre oferowane przez nas wyroby zostały wyposażone w zaawansowane systemy sterujące pozwalające na zaprogramowanie czasu włączenia sprzętu.

Czy kominek gazowy jest dla każdego?

Osoby planujące zakup kominka gazowego wolnostojącego często zastanawiają się, czy jest to odpowiednie rozwiązanie dla nich. Warto uświadomić sobie, że tego rodzaju paleniska stanowią wyjątkowe połączenie walorów estetycznych oraz użytkowych. Właściwie dobrane artykuły z naszej oferty świetnie sprawdzają się jako element dekoracyjny wnętrz, niezależnie od tego, czy dane pomieszczenie zostało urządzone w tradycyjny, czy też nowoczesny sposób. Zajmują relatywnie niewiele miejsca, dlatego znajdują zastosowanie również w pokojach o małym metrażu. Część z tych wyrobów można z powodzeniem wbudować w ścianę. Kominki gazowe wolnostojące powszechnie uznaje się za idealne rozwiązanie dla osób, które chcą cieszyć się widokiem płonącego w komorze ognia bez konieczności dokładania sobie dodatkowej pracy przy dorzucaniu drewna czy czyszczeniu wnętrza urządzenia. Tego typu sprzęt można uruchomić i wyłączyć w dowolnej chwili. Nie tylko zapewnia on oglądającym piękne efekty wizualne, ale także generuje przyjemne ciepło, wpływając w znaczącym stopniu na podniesienie temperatury w pomieszczeniu.

Klienci nabywający u nas kominki gazowe wolnostojące mogą zapomnieć o jakichkolwiek problemach związanych z instalacją zakupionych urządzeń. Przeprowadzaniem czynności montażowych zajmują się bowiem wysoko wykwalifikowani, doświadczeni fachowcy zatrudniani przez EKOTHERM. Do ich najważniejszych zadań zalicza się podłączenie do sprzętu przewodu powietrzno-spalinowego, odpowiadającego za odprowadzanie dymu na zewnątrz oraz pobieranie powietrza potrzebnego do spalania.

Serdecznie zapraszamy do składania zamówień na nowoczesne paleniska dostępne w naszej ofercie. W razie potrzeby służymy klientom fachową radą i pomocą.

EKOTHERM

Świdnica, ul. Wrocławska 33/2
tel.: 074/8520856; 602 188 144
e-mail: ekokominki1@wp.pl , swidnica@ekokominki.pl

PRODUKCJA

Stary Jaworów 27
Trasa Świdnica – Strzegom
Tel. 602 188 144