Renowacja ,szlifowanie ,polerowanie podłóg kamiennych,betonowych

W ofercie naszej firmy znajdują się usługi układania posadzek kamiennych ,które poszerzyliśmy zakupując profesjonalny sprzęt renomowanej włoskiej firmy BIMACK  do szlifowania,polerowania czyszczenia, renowacji posadzek kamiennych ,lastrykowych.

BK-430-01 BK-430-02 BK-430-03

 Szlifowanie to proces gruntownej renowacji posadzek różnego rodzaju min. marmuru , lastryko, betonu , granitu i gresu opierający się na wykorzystaniu maszyn szlifierskich o wadze przekraczających 100 kg , uzbrojonych w przekładnie planetarne i odpowiednio dobrane narzędzia diamentowe. Szlifowanie za pomocą odpowiednio dobranego „ciężkiego” sprzętu pozwala na usunięcia z posadzek : nierówności – tzw. „klawiszowania” oraz głębokich rys prowadząc w dalszym procesie obróbki do wyciągnięcia głębokiego połysku na posadzce.

Po więcej szczegółowych informacji prosimy o kontakt z naszą firmą

Szlifowanie marmuru to usługa gruntownej renowacji podłogi marmurowej. Metoda ta opiera się na mechanicznej obróbce kamienia odpowiednio dobranymi narzędziami, przy użyciu specjalistycznych maszyn. Spektrum działań, jakie musimy wykonać w celu odnowienie podłogi zależy głównie od stopnia jej zniszczenia.
W zależności od stopnia zużycia podłogi dobieramy właściwą technologię renowacji. Proces renowacji przebiega etapami.
1. Podłogi głęboko porysowane, o dużym klawiszowaniu i zużyte muszą być wyrównane przy pomocy metalowych narzędzi, jest to tzw. szlifowanie zgrubne; w zależności od maszyny stosuje się krążki o średnicy od 100 do 240 mm.
2. Po obróbce zgrubnej należy uzupełnić ubytki i fugi dobierając wypełniacz w kolorze zbliżonym do marmuru.
3. Kolejnym krokiem jest szlifowanie kamieniem zwanym Pavelux, którego zadaniem jest wyrównanie po szpachlowaniu fug i ubytków.
4. Po takiej obróbce wstępnej i uzupełnieniu ewentualnych ubytków w kamieniu, przechodzimy do właściwego procesu, a mianowicie do szlifowania krążkami diamentowymi; jest to proces dosyć długi bo wymaga stosowania min. 6 gradacji.
5. Ostatnim krokiem jest uzyskanie połysku, widzianym jako „efekt rozlanej wody”, proszkami polerskimi.
6. Dodatkowym procesem może być impregnacja hydrofobowa lub impregnacja utrzymująca podłogę w połysku, wzmacniająca kolor i nadająca jej silną odporność na ścieranie oraz na wnikanie w mikropory zanieczyszczeń zewnętrznych (brudu) i różnego rodzaju związków chemicznych szkodliwych dla podłóg kamiennych.
Podłoga wyszlifowana i zaimpregnowana w minimalnym stopniu chłonie brud a co za tym idzie jest o wiele łatwiejsza w utrzymaniu w czystości.

Wkrótce w ofercie firmy znajdą się wylewki dekoracyjne „TERRAZZO” bazujące na szlachetnych kruszywach powierzchnie podłogowe o klasycznym ponadczasowym charakterze i bardzo dużej wytrzymałości ,różnorodnej kolorystyce , grubości kruszywa w połysku i macie.

terrazzo

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress